27 | 01 | 2022
Новости рынка:

F.A.Q. о котлах и отоплении

Внутрішня корозія радіаторів: способи боротьби

Дата добавления:
07.05.2011
Хиты:
5430
Рейтинг:
 
Голосовать:
Хорошо - Плохо

Ответ

У радіаторах опалення внутрішня корозія призводить до скорочення терміну їх служби, аварій і зашламленню води продуктами корозії. Тому необхідно вживати заходів боротьби. Складно йде справа з солями, які утворюють накип та шлам. З одного боку вони погіршують роботу систем опалення, а з іншого боку, шар накипу на поверхні радіатора перешкоджає проникненню кисню до металу, і, отже перешкоджає проникненню кисню до металу, і, отже, захищає батарею опалення від корозії. Тому в системах опалення недоцільно застосовувати воду, повністю очищену від накипоутворюючих солей.

Внутрішня корозія радіаторів і утворення накипу і шламу в тій чи іншій мірі можуть відбуватися в будь-якій системі опалення.

Пов'язано це в основному із залишковим вмістом агресивних газів, солей у підживлювальній воді. Особливо сильно ці процеси можуть відбуватися при підведенні до радіаторів необробленої водопровідної води, що часто відбувається в місцевих установках гарячого водопостачання при закритих системах опалення.

Корозійна активність води, яка підводиться до батарей опалення, оцінюється за концентрацією кисню, індексу насиченості води карбонатом кальцію, сумарною концентрацією хлоридів і сульфатів. Вода, якою заповнюється система опалення, є агресивною і тому необхідно передбачати захист поверхні радіаторів від корозії.

Основними напрямами боротьби з внутрішньою корозією в системах опалення є:

 • зниження корозійної активності води, що підводиться до радіаторів, за рахунок зменшення в ній агресивних компонентів
 • підвищення антикорозійної стійкості опалювального обладнання шляхом покриття поверхні металу радіатора спеціальними антикорозійними плівками
 • виготовлення радіаторів опалення з матеріалів, стійких до корозії.

Для зниження корозійної активності води, яка підводиться до батарей опалення, застосовуються два способи:

 • фізичний - видалення агресивних газів шляхом дегазації. Дегазація є в даний час найбільш поширеним способом підготовки води для систем опалення.
 • хімічний - зв'язування агресивних компонентів хімічними реагентами. Зв'язування хімічними реагентами проводиться при підготовці води, як для холодного водопостачання, так і для систем опалення.

У системах опалення корозійні процеси відбуваються більш інтенсивно, тому застосування вище перерахованих методів є недостатнім. В даний час широко застосовується обробка води, що підводить до радіатора, силікатом натрію. При цьому на поверхні батареї опалення утворюється захисна плівка.

Внутрішня поверхня металу радіатора може покриватися антикорозійними плівками, як у процесі експлуатації, так і до експлуатації. У процесі експлуатації батарей опалення на їх поверхні відбувається відкладення важкорозчинних солей, які утворюються з вмістимих у воді хімічних реагентів. При виготовленні корпусу сталевого радіатора на його поверхню наноситься захисний шар з речовин, які не піддаються корозії.

Утворення накипу і шламу в системах опалення залежить від величини тимчасової жорсткості води. Попередження утворення шламу і накипу в батареях опалення, проведення внаслідок підливання в систему опалення зм'якшеної води або ж води зі стабілізованою жорсткістю.

Для підготовки пом'якшеної води, яка підводиться до радіаторів, застосовуються такі методи: обробка води в катіонітових фільтрах, лужна обробка води вапном і содою і магнітна обробка води.


Категория

Поиск ответов
На правах рекламы
Лента новостей
Комментарии
 • Игорь Коновалов 2 дня назад
  Татьяна, не выдумывайте пожалуйста... У меня сначала греются батареи ...

  Подробнее...

   
 • Лазарева Татьяна 2 дня назад
  Мне кажется что теплоаккумулято р - это кому денег некуда девать!

  Подробнее...

В какой области больше спец. Ваша фирма?