14 | 07 | 2020
Новости рынка:

F.A.Q. о котлах и отоплении

ПОРЯДОК ВІДКЛЮЧЕННЯ БАГАТОПОВЕРХОВОГО БУДИНКУ ВІД ЦЕНТРАЛЬНОГО ОПАЛЕННЯ

Дата добавления:
27.10.2014
Хиты:
2589
Рейтинг:
 
Голосовать:
Хорошо - Плохо

Ответ

ПИТАННЯ

Если рассматривать вопрос экономии на отоплении, то почему я не могу установить в квартире автономное отопление? Какое здравое объяснение этому запрету? Не планируется ли его пересмотреть? И если я все же уговорю соседей на отключение дома от центрального отопления, какова процедура (живу в Киеве)?

Артем

ВІДПОВІДЬ

Відповідають юристи Мар’яна Томін та Євген Олешівець, Громадська юридична приймальня “Самопомічі”

Шановний Артеме, повідомляємо Вам наступне.

Питання встановлення індивідуального опалення регулюється двома нормативно-правовими актами, а саме: «Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 та «Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання», затвердженим Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22.11.2005 № 4. Також Мінрегіонбуд надало роз’яснення щодо процедури відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання.

Якщо мешканці багатоповерхівки хочуть перейти на індивідуальне опалення, то це можна зробити, але від труби потрібно від’єднати цілий будинок. Зробити це можна, якщо згоду дали усі його мешканці.

Отже, якщо всі мешканці дали згоду стосовно відключення будинку від мереж централізованого опалення й бажають перейти на індивідуальне опалення, то потрібно зробити такі дії:

1.Звернутися до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а не до міжвідомчої комісії з питань теплопостачання через ось таке розпорядження: http://document.ua/pro-virishennja-pitan-rozmishennja-v-mezhah-mista-kieva-novi-doc157817.html  з колективною письмовою заявою про від’єднання від мереж централізованого теплопостачання.

2.До заяви необхідно додати копію протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення.

3.Комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї. Дана комісія виносить рішення щодо відключення будинку від централізованого опалення в місячний термін.

4.У разі отримання від Комісії відмови щодо відключення будинку від мереж ЦО і ГВП, мешканці даного будинку можуть звернутись до суду.

Відповідно до наданої нам інформації, найближчим часом Кабінет Міністрів України нові Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення переглядати не буде.

Тэги:  | 

Категория

Поиск ответов
На правах рекламы
Лента новостей
Комментарии
 • Сергей 2 недели назад
  Самый действенный вариант (не зависимо какой котел стоит) – утеплить ...

  Подробнее...

   
 • Игорь 1 месяц назад
  Отзыв о работе котла Stropuva, который мы установили в декабре ...

  Подробнее...