06 | 04 | 2020
Новости рынка:

F.A.Q. о котлах и отоплении

Потенціал біомаси в Україні

Дата добавления:
26.10.2010
Хиты:
7038
Рейтинг:
 
Голосовать:
Хорошо - Плохо

Ответ


Україна є однією з найбільш енергоємних країн у світі. В Україні споживання первинних енергоносіїв не змінювалось на протязі останніх декількох років. Первинне споживання електроенергії у 2005 році складало 143,6 Мтне (або 205,2 млрд кВт/г). Приблизно 79% від загально спожитої в Україні у 2005 році енергії було вироблено з викопного палива, такого як вугілля, нафта та природний газ.

У Європейському Союзі споживання біомаси за декілька останніх років збільшилось. Україна виявляє підвищений інтерес до відновлювальної енергії. Комітет з енергетики Парламенту України узяв на себе зобов’язання здійснювати координацію підготовки енергетичної стратегії України на період до 2030 року, яка включає розділ, присвячений відновлювальним джерелам енергії. Згідно з цією стратегією, намічена частка використання відновлювальних джерел енергії дорівнюватиме 6,6 Мтне (4,7% СПЕ) - у 2010 році і 24,6 Мтне (17,5% СПЕ) - у 2030 році. Запланована цифра для біомаси складає 1,9 Мтне (1,35% СПЕ) - у 2010 році та 6,5 Мтне (4,6% СПЕ) - у 2030 році.

Біоенергетика могла б задовольнити значну частину енергетичних потреб окремих груп населення в Україні. Це могло б посилити енергетичну безпеку та, зокрема, збільшити енергопостачання до районів з нерозвинутою енергетичною інфраструктурою. Сільське господарство, нерухоме майно і транспорт, ймовірно, можуть стати найбільшими споживачами енергії з відновлювальних джерел. Біоенергетика може запропонувати нові можливості для створення робочих місць, особливо в районах з високим рівнем безробіття. Крім того, земля, яка внаслідок забруднення стала непридатною для вирощування харчових рослин, могла б використовуватись для вирощування енергетичних культур. Розвиток біоенергетики, і взагалі сектору відновлювальної енергетики, міг би допомогти у вирішенні багатьох проблем довкілля, пов’язаних з енергетичним сектором як в Україні, так й в інших країнах.

За оптимістичними оцінками, загальний річний біоенергетичний потенціал України дорівнює 12,3 Мтне (9% загального СПЕ). Найбільш перспективними технологіями є безпосереднє спалення біомаси для виробництва тепла, виробництво біогазу з гною у великих господарствах, видобування та утилізація звалищного газу, співспалення біомаси і викопного палива для виробництва електроенергії.

В Україні існує багато джерел енергії з біомаси. Паливом з біомаси є переважно відходи деревини лісової промисловості та сільськогосподарські відходи. Відходи деревини і побічних продуктів розпилювання деревини складаються з тирси, стружки, обаполів та кори. Лісосічні відходи – це крони дерев, гілки та мертві дерева, що залишаються після остаточного вирубу, а також лісосічні відходи та хмиз з молодих лісопосадок - після їх проріджування. Зазначені відходи розщеплюють або подрібнюють і доставляють на електростанції, де їх спалюють і виробляють тепло та енергію.

Сільськогосподарські відходи - це солома зернових культур, таких як пшениця, ячмінь та овес. З виробництва продукції з кукурудзи та соняшника як паливо можна використовувати стовбури та інші відходи. Солома і стовбури рубаються і використовуються як паливо подібно до деревинних відходів.

Гній також є продуктом, який можна використовувати у якості сировини для виробництва біогазу. Біогаз є газоподібним продуктом процесу анаеробного зброджування. В цьому процесі використовуються такі ресурси біомаси, як гній тварин, відходи харчової промисловості, осад стічних вод або сепаровані побутові відходи. В процесі анаеробного зброджування генерується багатий на метан біогаз та рідке добриво, яке має хороші живильні властивості.

Додатковi матерiали (завантаження файлiв)

 

«« назад

Категория

Поиск ответов
На правах рекламы
Лента новостей
Комментарии
 • Ирина Михайлова 2 недели назад
  Я щас работаю в компании по климатическим системам :-) как раз про ...

  Подробнее...

   
 • Anastasia Mikhailova 2 недели назад
  Долгое время пользовалась ультразвуковыми . Но есть минусы: неудобно ...

  Подробнее...