06 | 04 | 2020
Новости рынка:

F.A.Q. о котлах и отоплении

«Як збільшити час роботи твердопаливного котла між двома завантаженнями?»

Дата добавления:
12.06.2013
Хиты:
3295
Рейтинг:
 
Голосовать:
Хорошо - Плохо

Ответ

- Таким питанням рано чи пізно задається кожен щасливий володар котла на твердому паливі. Навіть якщо у Вас прекрасний сучасний котел, Ваш будинок грунтовно утеплений, Ваша система опалення грамотно спроектована, і Ви заходите в котельню не частіше, ніж раз на добу, Вам все одно має сенс прочитати цю сторінку до кінця. Тому що навіть Вашу систему можна довести до досконалості, і це зовсім не той випадок, коли краще ворог хорошого.

Якщо ж Вам не ніколи читати такий довгий текст, суть його полягає в наступному: збільшити час роботи твердопаливного котла між двома завантаженнями можна шляхом установки в систему опалення акумулюючої ємності і приладу Laddomat 21.

 

Для чого потрібна акумулююча ємність в системі опалення з твердопаливним котлом?

Якщо в системі встановлений бак, що акумулює тепло, котел не треба розтоплювати так само часто, як якщо він підключений безпосередньо до системи опалення, так як в такій системі набагато ефективніше використовується енергія палива і менше шкоди завдається навколишньому середовищу. Система з акумулюючим баком більш гнучка, так як котел і бак можна встановити де завгодно, наприклад, в окремому приміщенні.

У прямоточною системою тепло від котла надходить безпосередньо до споживачів енергії (радіаторів, водонагрівачів, теплій підлозі і т. д.). Така система вимагає постійної уваги людини - її треба весь час регулювати для того, щоб досягти бажаної температури в приміщенні. Регулювати прямоточну систему можна тільки шляхом зміни кількості повітря, що подається в котел. Котел в такій системі працює не ефективно, може диміти і коптити, а димар покривається нальотом сажі. Не кажучи вже про шкоду, якої завдають навколишньому середовищу.

Крім того, при ручному регулюванні температури, температура в системі не буде узгоджена із зовнішньою температурою - котел буде виробляти постійна кількість теплової енергії, а не підтримувати бажану температуру в будинку (клімат-контроль). Тому, якщо Ви хочете, щоб ваша система підтримувала саме ту температуру, яка вам потрібна - ні більше, ні менше, необхідна наявність в системі пристрої автоматичного контролю і регулювання з датчиками температури на вулиці і в приміщенні.

Акумулюючий бак працює як буфер і проміжний накопичувач води, що циркулює в системі. Котел нагріває воду в баці, після цього гаряча вода надходить до споживачів. Коли вода в баку охолоне, котел необхідно буде розтопити, щоб знову її нагріти.

Акумулюючий бак особливо необхідний для дров'яних і пелетних котлів, тому існують тривалі паузи між процесами їх розтоплення. Крім того, твердопаливний котел може працювати на повну потужність і з оптимальною ефективністю, поки бак не заповниться гарячою водою.

Це означає, що, навіть якщо температура на вулиці не дуже низька, ви тим не менш можете топити котел на повній потужності, акумулюючи надлишок тепла в баці, з якого воно потім буде поступово витрачатися на опалення будинку при вимкненому котлі.

У системах без акумулюючого бака (прямоточних) котел необхідно розтоплювати кілька разів на день для того щоб підтримувати тепло. При кожному запуску системи відбуваються втрати тепла, що означає, що система з баком ефективніше (менше запусків - менше втрат). При переході прямоточної системи на систему з акумулятором, її господар відразу ж відчуває значну економію матеріальних витрат. Зрозуміло, для того щоб втрати тепла не нівелювали цю економію, необхідно, щоб акумулятор, труби і з'єднання були як слід теплоізольовані. Так, втрати тепла бака ємністю 2,5 м3, ізольованого поліуретаном завтовшки 1 см і нагрітого до 75оС приблизно в 10 разів більше, ніж у баку з десятисантиметрові ізоляцією.

Наявність акумулюючої ємності в опалювальній системі - найкоротший шлях до економії. Але найкраще, коли акумулюючий бак вміщує отримання тепла ще й від інших джерел енергії, наприклад, від сонячних батарей або теплового насоса. Крім того, бак повинен бути обладнаний електричним подогревающим елементом на випадок, коли котел не топиться, тобто влітку або коли господарів немає вдома.

Завдання акумулюючого бака проста і базується на фізичному принципі, що гаряча вода легше холодної. Гаряча вода з котла надходить у верхню частину бака, в той час як холодна - в нижню. Для того щоб цей процес функціонував як годиться, між шаром гарячої і шаром холодною водою має бути різка межа. Якщо ж гаряча та холодна вода постійно перемішуються, температура води буде більш низька. Це означає зниження продуктивності, і в найгіршому варіанті її буде недостатньо навіть щоб прийняти душ.

Таким чином, головний секрет успішної роботи системи зводиться до контролю швидкості потоку води, що поступає так, щоб він не порушував кордону температурних шарів. Існує велика різниця між теплом, одержуваним з бака, в якому відсутня температурне розділення шарів води (стратифікація) або воно незначне, і баком з ідеальною стратифікацією.

Для того щоб досягти ідеальної температурної сепарації в баку, гаряча вода з котла повинна наповнювати бак з такою швидкістю потоку, щоб він (потік) не руйнував шарів. Саме з цією метою компанією Termoventiler AB було створено пристрій Laddomat.

Ладдомат оберігає ваш бойлер і дає максимальний комфорт

Під час розпалювання котла, Ладдомат здійснює циркуляцію води всередині котла, таким чином котел швидко нагрівається до робочої температури і може приступати до нагріву бака. Ладдомат починає подавати гарячу воду у верхню частину бака - повільно, так, щоб холодний і гарячий шари в баку не перемішувалися. Крім цього, Ладдомат охолоджує котел підігрітою поворотній водою, підмішуючи холодну воду з нижньої частини бака до гарячої води з верхньої частини.

Така схема настільки покращує умови роботи котла, що деякі виробники збільшують гарантійний термін на свої котли, якщо в системі з ними встановлений Ладдомат! Причина цього полягає в тому, що ризик корозії нижній частині котла радикально знижується, якщо поворотна вода злегка підігріта.

Ще один важливий аспект. Припустимо, у вас напірна система опалення і раптово сталося відключення електроенергії. Циркуляційний насос відключився. Твердопаливний котел не може швидко відключитися, як, наприклад, газовий. Що може статися в цьому випадку? Надлишок тепла в камері згоряння котла викличе кипіння теплоносія. Просто кажучи, котел закипить. З усіма витікаючими наслідками. Цю проблему здатний запобігти Laddomat

Розташування котла, який акумулює бака і Ладдомата

Розташовувати котел і бак можна в будь-якому місці, але необхідно пам'ятати головне: бак не повинен знаходитись нижче котла, так як в цьому випадку буде неможлива природна циркуляція. Також слід врахувати, що велика відстань зменшує потік і, як наслідок, ефективність системи.

Контур бака не повинен бути занадто довгим і занадто вузьким. Якщо система опалення складається з контуру котла (котел-Ладдомат-котел) і контуру бака (Ладдомат-бак-Ладдомат), довжина контура бака не повинна складати більше 65% всієї протяжності труб.

Таким чином, Laddomat 21 замінює класичні з'єднання окремих елементів і гарантує ефективну роботу котла при повному навантаженні.

Завдання Laddomat 21:

 • забезпечення швидкого виходу на режим роботи котла після розтоплення;
 • підвищення ефективності роботи котла - збільшення періоду роботи котла на одному завантаженні;
 • регулювання процесу накопичення гарячої води в акумулюючих баках;
 • захист котла від перегріву за допомогою гравітаційної циркуляції між котлом і баком у разі відключення електроенергії.

Категория

Поиск ответов
На правах рекламы
Лента новостей
Комментарии
 • Ирина Михайлова 2 недели назад
  Я щас работаю в компании по климатическим системам :-) как раз про ...

  Подробнее...

   
 • Anastasia Mikhailova 2 недели назад
  Долгое время пользовалась ультразвуковыми . Но есть минусы: неудобно ...

  Подробнее...