25 | 05 | 2020
Новости рынка:

F.A.Q. о котлах и отоплении

Властивості рідкого палива

Дата добавления:
07.05.2011
Хиты:
6962
Рейтинг:
 
Голосовать:
Хорошо - Плохо

Ответ

Для спалювання в опалювальних і опалювально-варильних печах можуть з успіхом використовуватися рідкі нафтопродукти. Теплотехнічні властивості рідкого палива, також, як природного газу, істотно кращі, ніж твердого палива: у ньому відсутні зола і шлаки, не потрібні спеціальні пристрої для підготовки його до спалювання, воно має високу теплоту згорання і дозволяє отримати високу температуру в топці.

Процес спалювання рідкого палива більш складний, ніж газоподібного, але, з іншого боку, рідке паливо не вимагає газорегуляторних і газорозподільних станцій та інших споруд. Воно може бути доставлено в будь-яке місце в цистернах або баках, а трубопроводи для його подачі мають значно менші діаметри, ніж газові.  Також може доставлятися до місць споживання і скраплений газ. Проте слід враховувати, що його вартість у 1,5 - 2 рази вища, ніж мережевого газу, крім того, маса балонної тари на одиницю теплоти згоряння зрідженого газу значно більша, ніж тари для транспортування рідкого палива. Рідке паливо одержують в результаті термічної перегонки нафтопродуктів. Якість палива в основному визначається змістом низькокиплячих і висококиплячих фракцій. Залежно від кількісного співвідношення цього показника розрізняють «легкі» та «важкі» марки рідкого палива. Асортамент рідкого палива розташовується в порядку спадання найцінніших низькокиплячих фракцій у наступній послідовності: бензин, гас, дизельне паливо (солярове масло), смоли, мазут.

Цікаво, що при значній різниці фізичних властивостей цих видів палива їх хімічний елементарний склад практично однаковий, що визначає і приблизно однакову величину теплоти згорання. Проте відмінність фізичних властивостей істотно позначається на вимогах, пропонованих до умов спалювання цих видів палива.

Рідке паливо майже повністю (на 96-98%) складається з вуглеводнів, причому масовий вміст вуглеводню становить 80-90%, а водню 8-14%.

Крім вуглеводнів, рідке паливо часто містить вільну і пов'язану сірку (0,5-3%), невеликі кількості пов'язаного кисню та азоту, а також воду. Останні три речовини не надають помітного впливу на якість палива. Дуже небажаним елементом є сірка, тому що при її згорянні утворюється сірчистий газ, що володіє сильним корозійним впливом на метали.

Важливим показником є в'язкість палива, від її величини залежить надійність його транспортування по трубопроводу до пальника, а також якість спалювання, причому збільшення в'язкості надає несприятливу дію на обидва ці процеси. Рідке паливо в сучасних пальниках спалюється, як правило, після його газифікації (тобто після випаровування спалюються пари). У зв'язку з цим важливою властивістю рідкого палива є його здатність випаровуватися, яка характеризується температурою спалаху, при якій починається рясне виділення парів, які можуть спалахнути при піднесенні до них полум'я. Температура спалаху значно нижча температури запалення власне палива. Паливо з низькою температурою спалаху швидко випаровується, що полегшує його спалювання, з іншого боку, при експлуатації воно вимагає особливої уваги, тому що при нагріванні до температури, близької до температури спалаху, можливе виділення парів з місць з відкритим змістом палива, а це може призвести до пожежі. Тому не рекомендується тримати паливо з температурою, близької до температури спалаху в баках з відкритою поверхнею.

Суттєвою характеристикою є температура замерзання рідкого палива, тому що вона визначає умови його зберігання та транспортування. При охолодженні палива різко збільшується його в'язкість, що утрудняє його злив і транспортування по трубопроводах.

Зола і волога які містяться в рідкому паливі представляють собою баласт, що знижує теплоту згоряння і погіршує процес горіння. Зола - пасивний баласт, до того ж її зміст невеликий, волога ж при випаровуванні вимагає додаткової витрати теплоти палива (в кількості 2514 кДж / кг), що знижує температуру горіння і погіршує якість спалювання. Кількість вологи в паливі залежить не тільки від його марки, а й від умов транспортування, зберігання і т. д. Наприклад, при перевезенні мазуту в залізничних цистернах часто обігрівають його впуском пари, що приводить до підвищення його вологості.

Споживання рідкого палива в промисловості має диференційований характер: найбільш якісно - бензин використовується в двигунах внутрішнього згоряння (авіація, легковий автотранспорт), які працюють у найбільш напружених умовах, гас і дизельне паливо - у автотракторних дизелях і тепловозах. Важке рідке паливо - мазут, а також смоли використовують для спалювання у великих промислових і енергетичних котлах, обладнаних високоефективними механізованими пальниковими пристроями.

Для побутових опалювальних і опалювально-варильних печей технічними умовами передбачено використання пічного дистилятної палива (ПДТО). За властивостями ПДТО близько до освітлювального гасу.

Категория

Поиск ответов
На правах рекламы
Лента новостей
Комментарии
 • Ирина Михайлова 2 месяца назад
  Я щас работаю в компании по климатическим системам :-) как раз про ...

  Подробнее...

   
 • Anastasia Mikhailova 2 месяца назад
  Долгое время пользовалась ультразвуковыми . Но есть минусы: неудобно ...

  Подробнее...