02 | 12 | 2021

Відгуки про котли «БРІК». 8 запитань – 16 відповідей

Дата добавления:
07.05.2021
Хиты:
776
Рейтинг:
 
Голосовать:
Хорошо - Плохо

Ответ

Відгуки про котли, опубліковані на різних сайтах, в переважній більшості – штучні. Чому? Скільки особисто Ви залишили відгуків про котли або інший товар на сайтах в інтернеті? А скільки Ваших родичів або знайомих залишили відгук?.. Це дуже рідкісний випадок, коли хтось вирішить витратити час і написати огляд про свою покупку.

Але якщо відгуки про котли є – хтось же їх залишає?..  Хто?

 • Виробники самі пишуть хвалебні відгуки про котли від імені уявних покупців і публікують їх на своїх сайтах та інших ресурсах.
 • Конкуренти залишають один одному відгуки від нібито незадоволених клієнтів. Це чорні методи. Не гідні поваги.
 • Агентства. Є ресурси, де можна замовити тему і кількість відгуків (як позитивних, так і негативних).

Як правило відгуки залишають ті, хто чимось сильно незадоволений або обурений. Сідають і пишуть. А коли все відмінно працює, то якось і не виникає бажання залишати резюме. Адже Ви купуєте обладнання для того, щоб воно працювало. Наприклад, ставши власником нового чайника, було б дивно кидатися писати відгук: «О чудо! Чайник кип'ятить воду!» За умовчанням зрозуміло, що виробляють техніку, щоб вона працювала.

Відгуки про котли на сайтах виробників модеруються. Навіть, якщо Ви напишете свої враження і натиснете кнопку «опублікувати», Ваш відгук все одно спочатку потрапить на перевірку до модератора сайту. Негативні відгуки ігноруються, а позитивні публікуються.

Знаючи всі ці моменти і, щоб не вводити в оману читачів, на сайті відсутній розділ «відгуки про котли». Ми зробили краще: огляд цих питань, з якими часто стикаються покупці. Замість того, щоб публікувати штучні відгуки про котли, ми об'єднали питання, які задають реальні користувачі опалювального обладнання від різних виробників).

Відгуки про котли і питання з якими стикаються після покупки котла.

1. Час роботи котла заявлений в рекламі і фактичний: де правда?

Ситуація:

Інформація в рекламних буклетах в магазинах і на сайтах виробників обіцяє: «котел працює від 6 до 24 годин на 1 завантаженні палива». Зазвичай, Покупець помічає з цієї інформації «ДО 24 ГОДИН» і не звертає увагу на «ВІД 6 ГОДИН». Сподівається і вірить, що його котел буде працювати 24 години, а не 6. Завантаження паливом буде 1 раз на добу, а не 3-4 рази. Після встановлення і початку експлуатації котла перше, що перевіряється – це тривалість його роботи на одній закладці палива. Так як це найбільш очікувана характеристика. Іноді виявляється, що тривалість горіння на 1 завантаженні палива навіть менше, ніж заявлена в рекламі. Звичайно це може бути пов'язане з тим, що після першого запуску система не прогріта, приміщення не акумулювало достатню кількість тепла, часто не закінчені будівельні роботи і в приміщенні висока вологість. Споживання енергії в даний момент більше, ніж була розрахункова кількість. Котел працює у форсованому режимі.

Котли різних виробників.

Однак, незабаром з'ясовується, що навіть середнього значення тривалості безперервної роботи котла на 1 завантаженні, зазначені виробником, можна досягти тільки якщо виконати і дотримувати ряд умов:

 • використовувати ідеально сухі дрова (вони зазвичай рекомендують бук, дуб вологістю до 20%)
 • максимально завантажувати камеру паливом без порожнеч і щілин
 • обладнати систему опалення теплоакумулятором
 • використовувати програматори та термостати
 • ідеально утеплити приміщення (знизити втрати тепла до мінімуму).

І ще одна наочна і одна прихована причина нетривалого горіння котла:

 1. Занадто маленька камера завантаження палива!
 2. Практично всі виробники різко завищують реальну потужність котла, вводячи в оману покупця. Покупець розраховує на паспортні дані, а насправді котел і не може дати тої потужності, яку Вам продали.

Котли «БРІК».

Котли «БРІК» мають збільшену камеру завантаження палива. Наприклад, в моделі «BRICK XL» потужністю 140 кВт об'єм камери дорівнює 1 м3. Відповідно зрозуміло, що від котла, в якому лежить запас палива у великому обсязі, можна очікувати тривалої роботи без частого дозавантаження. Від котла «БРІК» реально можна очікувати роботи 12-24 години на добу на одній закладці палива (якщо використовувати тирсу, тріску або дрова). Якщо є бажання, щоб Котел працював ще довше на одному завантаженні до 36-42 годин - використовують сухе щільне паливо (паливний брикет або пелета). Потужність котла «БРІК» калібрується контрольно-вимірювальною апаратурою. Заявлена потужність – відповідає реальній.

 

2. Витрата дров: очікування і реальність.

Ситуація:

Серед переваг твердопаливних котлів одним з ключових пунктів є доступність палива, асортимент та великий вибір постачальників. Наприклад, у випадку з газовим або електричним котлом можливості змінити постачальника практично немає, споживач виявляється заручником монополістів і змушений погоджуватися з постійно підвищують тарифами на природний газ і електрику. Є багато довідкових даних і статей, де порівнюється теплотворність різних видів палива. Все більше покупців приймають рішення стати власником саме твердопаливного котла і відмовитися від газових і електричних опалювальних приладів (якщо, звичайно, це дозволяє приміщення). Розрахункові довідкові дані кількості отриманої теплоти в результаті згоряння дров слід враховувати тільки в тому випадку, якщо котел був сконструйований правильно, ефективно генерує тепло і передає його теплоносію. ККД котла має бути не менше 85%.

Котли різних виробників.

Багато продавці та виробники в експлуатаційних даних на котли спеціально занижують витрата дров, щоб спонукати до купівлі саме цього «економного» обладнання. Здоровий глузд говорить нам про те, що це просто наївно і смішно розглядати класичні котли традиційного горіння, які заощаджують паливо. Класичні котли – це обладнання, яке коштує дешево, але «з'їдає» потім великі суми, вимагаючи дуже частого завантаження дров, спалюючи їх багато і неефективно. ККД котла традиційного горіння не досягає 70%. Дійсно важливо знати здатний котел спалюючи дрова, добувати всю користь з палива, може передати згенероване тепло теплоносію або воно йде в димохідну трубу. Забезпечити оптимальні, економні витрата дров може тільки піролізний котел, який працює стабільно, домагається практично повного згоряння дров і має правильну конструкцію і ефективну систему теплообміну.

Котли «БРІК».

Піролізні Котли «БРІК» завдяки правильній конструкції, надійній і розумній електроніці TECH zPID, витяжному вентилятору забезпечують стабільне горіння палива в строго певному шарі. Немає перевитрати дров. Первинне повітря в обмеженій кількості надходить в нижній пласт палива, де відбувається тління і газогенерація. Дрова, які знаходяться над цим шаром не беруть участь в процесі горіння і повільно поступово опускаються вниз, займаючи місце вже використаного палива. Газ, насичений вуглецем, що виділився в процесі піролізу, не йде в атмосферу. Проходячи крізь форсунки, газ запалюється. Генерується велика кількість тепла. Температура в камері горіння піролізних газів досягає 1200℃. Котел «БРІК» додатково в своїй конструкції має ще й камеру допалення піролізних газів. Це дозволяє домогтися практично повного згоряння вуглецю, викиди в атмосферу забруднюючих речовин навіть нижче допустимої норми. Турбулізатори уповільнюють швидкість проходження гарячих газів крізь труби теплообмінника, відбувається максимальний відбір генерованого тепла. ККД котла «БРІК» до 91%. Витрата дров дійсно економна.

 

3. Не стабільне горіння (пропажа факела).

Ситуація:

На каналах YouTube безліч відеороликів, де демонструється видовищне горіння піролізних газів. Яскравий факел виривається крізь форсунки, поділяється на більш дрібні язики, загортається в красиві вихрові потоки. Потенційний покупець, перебуваючи під впливом побаченого, передчуває покупку такого котла.

Котли різних виробників.

Після першого запуску піролізного котла дійсно можна спостерігати цей потужний красивий факел полум'я. Неприємний сюрприз його зникнення може статися несподівано. Відновити стабільне горіння (той самий факел) іноді буває дуже складно. Є безліч причин або факторів його зникнення з-за яких неможливо досягти стабільного піролізного горіння: конструкція форсунок, повітроводів, спосіб подачі повітря, схема газообмінних процесів, футерівка котла. Весь цей комплекс питань відповідає за стабільний факел і повноцінне горіння піролізних газів. Піролізний котел – це складне конструкторське рішення. Краще особисто побачити котел не на виставковому стенді, а в реальній роботі.

Котли «БРІК».

Конструктори котлів «БРІК» передбачили різні режими експлуатації опалювального обладнання в оптимальних і складних умовах, в тому числі і на різних видах палива. Інженерні рішення знайшли своє втілення в конструкції модельного ряду котлів «БРІК». Схема роботи опалювального обладнання виключає ряд причин нестабільного горіння. Котли «БРІК» розроблені саме так, щоб факел був завжди.

 

4. Не розвиває заявлену потужність: куди дивитися перед покупкою?

Виробник часто завищує потужностні характеристики своїх виробів, щоб справити враження на покупця і вигідно конкурувати за ціною з аналогічним обладнанням (тієї ж потужності інших виробників). Покупець, сподіваючись на заявлені характеристики, стикається з тим, що котел, працюючи на повну потужність, не справляється зі своїм завданням.

Котли різних виробників.

З'ясовуючи чому це сталося, клієнт дізнається, що потужність котла залежить від комплексу умов:

 • площа теплообмінника повинна дорівнювати приблизно 1 м2 на 10 кВт потужності
 • площа колосникових частини повинна бути не менше розрахункової
 • конструктив котла повинен передбачати всі умови для підтримки стабільного горіння факела
 • передбачена система допалення піролізних газів для максимального відбору теплової енергії
 • швидкість проходження розпечених газів всередині теплообмінника повинна бути такою, щоб був ефективний процес теплопередачі.

В цілях економії матеріалів і в гонитві за низькою собівартістю виробу, виробник різко занижує ці розрахункові показники. І замість реальної потужності котла вказує теоретичну, яку можна отримати в реальних експлуатаційних умовах.

Котли «БРІК».

Потужність котлів «БРІК» можна перевірити контрольно-вимірювальними приладами на постійно діючому стенді. Заявлена потужність дорівнює реальному. Площа теплообмінника і колосникових грат розраховувалася за формулами і відповідає необхідним даним. Для прикладу:

 • котел 120кВт має площу теплообмінника 12,4 м2
 • котел 90кВт має площу теплообмінника 9,3 м2
 • котел 60кВт має площу теплообмінника 6,2 м2
 • котел 30кВт має площу теплообмінника 3,1 м2

Контролер, який управляє подачею первинного і вторинного повітря в зону горіння, забезпечує економну витрату палива і ефективне його горіння. Велика площа камери допалення піролізних газів дозволяє домогтися практичного повного згоряння палива. Турбулізатори підвищують коефіцієнт корисної дії котла.

 

5. Знос кераміки (футерівка котла): великий сюрприз.

Ситуація:

Теплонавантажувальні частини котла повинні бути футерівані вогнетривким матеріалом, який захищає металеві поверхні котла від руйнівного впливу високих температур. футерівка також акумулює тепло і сприяє стабільному горінню в піролізних котлах.

Котли різних виробників.

футерівка котла зустрічається з різних матеріалів: керамічна футерівка, термобетон спеціального складу, вогнетривкі бар'єри із шамотної цегли. Ця конструкція кріпиться за допомогою спеціальних термостійких сумішей, герметиків. Під час роботи котла футерівка піддається частим тепловим різноспрямованим навантаженнями. Високий діапазон зміни температур, попадання на футерівку вологого палива або навіть води (снігу) безумовно руйнує футерівку. Не виключені механічні ушкодження від падіння крупнокускового палива (дров) при завантаженні або деформація під час чищення котла. Виробник вказує терміни використання футерівки, розраховані з тієї позиції, що котел буде обслуговуватися акуратно і на футерівку не буде потрапляти волога. Елементи футерівки не потрапляють під гарантію і є витратним матеріалом. Однак, розглядаючи конструкції котлів, покупець розуміє, що зіткнувся з неможливістю замінити окремі частини або всю футерівку самостійно. Потрібен спеціальний інструмент, суміші, розчини, герметики, досвідчений муляр. Крім того, покупець змушений купувати у виробника весь цей комплект футерівки за дуже високою ціною, так як він виготовляється тільки ним і тільки для цього обладнання.

Котли «БРІК».

В котлі «БРІК» розроблена система футерівки із стандартної шамотної цегли, яку Ви можете придбати в будь-якому будівельному магазині. Схема установки цих цеглин проста і не вимагає навичок. Цегла встановлюється без розчинів та герметиків. При необхідності цегла у розмір підрізається за допомогою ручної кутошліфувальної машини. Не потрібна повна заміна футерівки. Можна замінити лише окремі зношені частини. Стійкість шамотної цегли вище, ніж стійкість термобетона, тому заміна буде потрібно набагато рідше.

 

6. Вологість і укладання дров: те, про що промовчали.

Ситуація:

На сайтах продавців і виробників часто зустрічається яскраво виділена інформація, що їх котли мають унікальну можливість спалювати дрова вологістю до 70%. Також обіцяють спалювання тріски, тирси та іншого сипучого палива. При цьому не завжди поруч можна знайти уточнення, що така можливість реальна лише при частковому завантаженні сипучого вологого палива (10-30% від загального обсягу якісних сухих дров).

Котли різних виробників.

Покупець вважає, що він набуває виріб здатний генерувати тепло з вологих дров, тирси, відходів деревини. Насправді при уважному прочитанні інструкції або паспорта котла з'ясовується, що додавати таке паливо можна лише в дуже обмеженій відсотковій кількості. Укладання палива при цьому повинне відбуватися невеликими шарами: не допускається високий шар сипкого палива. Воно повинно бути перемішано з великошматковими дровами. Далі завжди слідує попередження, що використання сирого палива знизить потужність котла і може призвести до його швидкого зносу.

Котли «БРІК».

Паливом для котлів «БРІК» можуть бути поліна, великі шматки дров, тонкі обрізки, тріска, тирса, хвоя, листя, біопаливо, солома, лузга соняшника, лушпиння зернових. Вологість: до 70%. Пропорція: не вимагається. Є волога тирса? Можна відразу завантажити весь паливний бункер на всі 100% вологою тирсою. Є тріска? Аналогічно! Сипте всю! Дрова? Будь ласка. Хочете суміш? Не має значення: котел «БРІК» буде працювати стабільно добре.

 

7. Просочування диму крізь двері.

Ситуація:

Ця проблем завжди:

 • присутня в піролізних котлах з дуттєвим (нагнітаючим) вентилятором.
 • відсутня в котлах, обладнаних витяжним вентилятором (димососом).

Котли різних виробників.

Більшість вироблених піролізних котлів оснащені нагнітаючим вентилятором. Такі вентилятори створюють всередині котла надлишковий тиск. Дим шукає найбільш близький і легкий вихід. За умови, що двері не досить ідеально прилягають до корпусу котла або ущільнювач з часом втратив еластичність – дим буде просочуватися крізь двері назовні (у приміщення). Це може створювати небезпеку для здоров'я і життя людей.

Котли «БРІК».

Ця проблема відсутня в котлах «БРІК», які обладнані витяжними вентиляторами (димососами). Повітря не вдувається в камеру горіння, а витягується з котла. Немає підвищеного тиску. Створюється розряджена атмосфера. Дим примусово витягується з котла в димохід. Жорсткі вимоги до природньої тяги відсутні, висота димаря може бути значно меншою, ніж у випадку роботи котла з нагнітаючим вентилятором. Швидкість обертання лопатей димососа регулюється контролером з кроком в 1%. Відсутня фаза «СТОП». Ризик скупчення піролізних газів в камері завантаження палива практично дорівнює нулю. Безпечна робота котлів «БРІК».

 

8. Засмічення і прогоряння каналів подачі первинного та вторинного повітря.

Ситуація:

Під час роботи котла на колосниках виникає шар золи і вогнетривкий залишок, що міститься в малій частці у паливі або супутнім йому (земля, пісок). Ця маса накопичується на колосниках і перекриває отвори подачі первинного та вторинного повітря. Процес виділення піролізних газів сповільнюється, а потім припиняється повністю.

Котли різних виробників.

Виробниками котлів рекомендується для прочищення каналів подачі повітря зупинити роботу котла, витягти все паливо з камери горіння і прочистити подаючі повітря отвори. Можна уявити, яка складна і неприємна ця процедура. Промовчимо вже про необхідність зупинити роботу котла, особливо якщо це відбувається при мінусовій температурі і є ризик заморозити систему опалення. Ще один момент: під час інтенсивного горіння палива – повітроводи, виконані з металу, що знаходяться у високотемпературному шарі вугілля, прогорають і перестають виконувати свою функцію. Заміна таких повітропроводів дуже важка і вимагає зварних і слюсарних робіт. Без їх справного стану неможлива робота піролізного котла.

Котли «БРІК».

Котел «БРІК» має запатентовану конструкцію камери горіння, яка обладнана каналами подачі повітря, які омиваються водою. А значить відсутній ризик прогоряння металевих частин, за якими подається повітря до зони первинного і вторинного горіння. Є прямий доступ для чищення отворів. щоб підтримувати стабільне горіння, можна в будь-який момент прочистити повітряні канали і насолоджуватися ефективною, безперебійною роботою піролізного котла «БРІК».

 

У всіх цих тезах Ви можете переконатися особисто! Нам є, що Вам розповісти і показати! Реальні факти. Справжні цифри. Постійна робота.

источник: <https://kotel-na-drovah.com.ua

Категория

Поиск ответов
На правах рекламы
С каким заводом-производителем вы работаете по внутренней канализации?