25 | 10 | 2021

Мінрегіон вводить новий ДБН «Газопостачання» щодо газових опалювальних приладів

Дата добавления:
22.12.2018
Хиты:
862
Рейтинг:
 
Голосовать:
Хорошо - Плохо

Ответ

За новими будівельними нормами (ДБН), що незабаром стануть чинними, відтепер у нових багатоквартирних житлових будинках не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими та відкритими камерами згоряння. Нові правила щодо використання газових побутових опалювачів розроблені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Пряма мова Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубко: «Це — питання безпеки кожного‼️ У багатоповерхових житлових будинках не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими та відкритими камерами згорання. Незабаром вступить у силу відповідний ДБН щодо газопостачання.

Що ж допускається?

Згідно нового ДБН, в індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних житлових будинках поверховістю не більше 3 поверхів допускається встановлення газових теплогенераторів сумарною тепловою потужністю до 30 кВт, що забезпечують потреби опалення та гарячого водопостачання. Їх встановлення передбачається в приміщенні кухні заввишки не менше ніж 2,2 м з наявністю природного освітлення (незалежно від наявності плити), при цьому внутрішній об'єм кухні при застосуванні теплогенераторів з відкритою камерою згорання повинен бути на 6 м3 більше, передбаченого пунктом 9.27 ДБНу, і площа припливного пристрою повинна складати не менше ніж 0,025 м2; в приміщеннях кухонь, інтегрованих в структуру житлової кімнати, допускається встановлення лише теплогенераторів з закритою камерою згоряння.

Теплова потужність конвекторів, що встановлюються у житлових приміщеннях, не повинна перевищувати 7,5 кВт, при цьому вказані приміщення повинні обладнуватись контролем довибухових концентрацій газу на рівні 20% нижньої концентраційної межі поширення полум’я. Часто нехтування правилами встановлення і експлуатації газових теплогенераторів призводять до трагічних наслідків — кілька поверхів злітають у повітря внаслідок вибухів. Новий ДБН покладе край цій проблемі! Безпекова функція — одна з найважливіших.»

источник

Категория

Поиск ответов
На правах рекламы
Считаете ли вы перспективным применение гелиосистем?