08 | 08 | 2020

Відмінності і переваги систем відкритого і закритого типу опалення

Дата добавления:
30.03.2015
Хиты:
3603
Рейтинг:
 
Голосовать:
Хорошо - Плохо

Ответ

Відмінності і переваги систем відкритого і закритого типу опалення

 19.03.15

Для опалення будинків використовуються системи опалення закритого і відкритого типу. Багато фахівців вважають, що закрита система опалення має більше переваг, ніж відкрита опалювальна система. Чи справді це так? Спробуємо розібратися.

У системи опалення відкритого типу є багато недоліків, але також є й незаперечна перевага - вона не залежить від електрики. Якщо врахувати, що вартість електроенергії підвищується щороку, а проблеми з подачею електрики в наші будинки - далеко не рідкість, то ця перевага відкритої опалювальної системи може нівелювати всі її недоліки. Тому немає нічого дивного, що, незважаючи на переваги закритих систем, в багатьох будинках все ще встановлюються прості і не затратні відкриті системи опалення. Але, звичайно, мінусів у даного способу обігріву приміщення дуже багато.

Недоліки систем опалення відкритого типу


Говорячи про недоліки відкритої системи, слід сказати насамперед про її непрезентабельний зовнішній вигляд. Виконується вона з товстостінних громіздких труб великого діаметру. Приховати таку комунікацію за декоративними панелями дуже складно.

Крім низьких естетичних якостей відкрита система опалення має цілий ряд інших недоліків, серед яких слід відзначити:

• Низький коефіцієнт корисної дії;
• Повільна циркуляція теплоносія;
• У системі можна використовувати в якості теплоносія тільки воду, так як інші антифризи швидко випаровуються;
• Розширювальний бак не герметичний;
• Необхідність постійно поновлювати рівень води в розширювальному баку через її постійне випаровування, що викликає «завоздушування» системи і призводить до негативних наслідків;
• Наявність в системі бульбашок повітря призводить до зменшення теплопередачі, порушення циркуляції рідини, до створення повітряних пробок, появи шуму, викликає корозію внутрішніх поверхонь елементів системи, знижує термін експлуатації.

Принцип роботи опалювальної системи відкритого типу

Принцип дії системи відкритого типу заснований на основних законах термодинаміки. Гаряча вода піднімається по системі вгору, тим самим створює більш високий тиск на виході з нагрівального котла. З місця високого тиску вода спрямовується в область з більш низьким тиском і відбувається циркуляція теплоносія по системі. Нагріваючись, вода збільшує об'єм, тому для такої системи необхідний розширювальний бак. У відкритій системі використовується негерметичний бак, який сполучається з атмосферою і монтується в найвищій точці системи. Саме тому система називається відкритою.

Так як у відкритій системі вода циркулює досить повільно, розігрів труби повинен проходити поступово, щоб попередити закипання води і пошкодження труб. Якщо опалення не використовується взимку, воду з системи необхідно злити, щоб трубопроводи не замерзли.
Необхідний рівень циркуляції теплоносія забезпечується монтуванням опалювального котла в найнижчому місці опалювальної системи (у підвалі, цокольному поверсі), а розширювальний бак встановлюється на найвищому місці (на горищі). Щоб розширювальний бак не замерз взимку, необхідно його якісно утеплити. 

Відкрита система опалення може працювати без циркуляційного насоса, але в трубопроводі необхідно робити якомога менше поворотів і використовувати мінімальну кількість фасонних деталей і фітингів. На виході з котла використовується труба з великим діаметром. Якщо необхідно обігріти площу приміщення 50 - 100 м2, то діаметр труби повинен бути близько 40 мм, а при більшій площі, діаметр труби потрібно збільшити до 52 мм і більше.
Діаметр горизонтальних труб повинен дорівнювати діаметру стояка, для системи розбірних труб можна використовувати труби з меншим перетином.

При облаштуванні системи опалення відкритого типу необхідно робити прокладку горизонтальних труб з ухилом у напрямку від найвищої точки системи до радіатором, а потім до нагрівального котла (ухил повинен бути в межах 0,005-0,01 %). деталей і фітингів. На виході з котла використовується труба з великим діаметром. Якщо необхідно обігріти площу приміщення 50 - 100 м2, то діаметр труби повинен бути близько 40 мм, а при більшій площі, діаметр труби потрібно збільшити до 52 мм і більше.
Діаметр горизонтальних труб повинен дорівнювати діаметру стояка, для системи розбірних труб можна використовувати труби з меншим перетином.

При облаштуванні системи опалення відкритого типу необхідно робити прокладку горизонтальних труб з ухилом у напрямку від найвищої точки системи до радіатором, а потім до нагрівального котла (ухил повинен бути в межах 0,005-0,01 %).

Системи опалення закритого типу: характеристики та переваги

Відмінною особливістю системи опалення закритого типу є її повна ізольованість від атмосфери. Тому проникнення повітря зведено до мінімуму. Щоб компенсувати температурні розширення в закритих системах використовуються розширювальні баки мембранні, які наповнюються водою при нагріванні, а при охолодженні віддають її в систему.

Розширювальний бак представляє собою сталевий резервуар, розділений гумової мембраною на дві частини. Одна частина бака призначена для газу (найчастіше заповнена азотом), друга частина - для теплоносія. Коли вода з системи потрапляє в бак, вона стискає газ в повітряній камері.
Розширювальні баки бувають різних об'ємів. Підбирають обсяг бака так, щоб при нагріванні тиск у баку не перевищувало допустимий рівень. Для захисту розширювального бака від перевищення допустимих параметрів встановлюється запобіжний клапан.

Мембранні баки заповнюються на 60 - 30%. Для опалювальних систем на великих об'єктах проблемою стають великі розміри мембранного бака. Наприклад, якщо обсяг бака обчислюється тисячами літрів, то питання з розміщенням такого великого резервуару стоїть досить гостро. Для вирішення цього непростого питання використовують установки, які підтримують певний тиск в баку і дозволяють зменшити його обсяг. 

Принцип роботи системи опалення закритого типу

При підвищенні температури в системі опалення закритого типу спеціальний клапан забезпечує в бак доступ теплоносія, при зниженні температури насоси закачують теплоносій знову в систему.

Закрита система опалення потребує видалення повітря, що проникає при поповненні системи або при порушенні герметичності стиків. У цих цілях використовуються крани Маєвського або автоматичні повітрявідводи. Циркуляція теплоносія в закритій системі опалення відбувається завдяки насосу.

Робота насоса підвищує ефективність опалювальної системи, яка краще обігріває приміщення, а також дозволяє приєднувати до системи додаткові елементи обігріву (наприклад, систему тепла підлога, яка не працює з природною циркуляцією теплоносія).
Недоліком опалювальних систем з насосом є їх залежність від електроенергії.

Схема опалення закритого типу передбачає попереду котла на зворотній трубі монтаж циркуляційного насоса і мембранного розширювального бака.
Таке розміщення бака і насоса набагато спрощує монтаж опалювальної системи. По-перше, не потрібно утеплення труб, не потрібно розміщувати на горищі розширювальний бак, а по-друге, не потрібно дотримуватися ухил труб при монтажі і можна встановлювати труби будь-якого перетину.
Але не варто значно зменшувати діаметр. Сильно зменшуючи діаметр труб, ви підвищите опір води і зменшите кількість теплоносія, що циркулює за одиницю часу через радіатор.

У закритій системі немає випаровування води, тому не потрібно часто контролювати рівень теплоносія. Із застосуванням примусової циркуляції теплоносія закрита система опалення прогрівається швидше. Використання насоса дозволяє в кожному приміщенні регулювати температуру, а якщо насос працює з кімнатним термостатом, то обігрівати приміщення можна тільки при зниженні температури нижче заданої.

Категория

Понравилось? Расскажи об этой странице друзьям!
Поиск ответов
На правах рекламы
C-O-K новости
Где Вы планируете установить котел?